Sahne Sanat

%10,00 Para Puan

Müzik, Film, Hobi, Etkinlikler / Eğlence ve Kültürel Etkinlik Hizmetleri

Sahne Sanat

%10,00 Para Puan

Antalya / Muratpaşa

Kışla Mah. Cengiz Toytunç cad. No:116/4 - GÜLLÜK

05334760561

Paylaş

BM Sahne Sanat, Antalya’da Tiyatro,Organizasyon, Prodüksiyon, Animasyon ve Casting alanlarında faaliyet gösteren bir firmadır.Firma Sahibi ve aynı zamanda BM Sahne Sanat - Sanat Yönetmeni Bülent ÜNSÜR, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.Ankara Yenimahalle Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü kurucusu ve Bölüm Başkanı olarak da görev yapan Sanat Yönetmenimiz, 38 yıllık deneyimini 2014 yılından beri Antalya’da sanat severlerle buluşturmaktadır.

Kuruluşundan bu yana “Mavi Orman”, “Orman Masalı” ve “Bonbonistan” adlı çocuk oyunlarını, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Gazipaşa Belediyesi ile gerçekleştirdiği organizasyonlar çerçevesinde Orman Köyleri ilköğretim okullarında ücretsiz olarak sergiledi. Halen oyunlarını Anaokullarında,İlkokullarda ve Salonlarda Çocuk seyircisiyle buluşturmakta ve Yaratıcı Drama Tekniğini kullanarak “Nasreddin Hoca Çocuklarla” adlı interaktif gösterisini Anaokullarında gerçekleştirmektedir.

Türk Tiyatrosunun yapı taşlarından biri olan “KÖY SEYİRLİK OYUNLARI” üzerine çalışmalar gerçekleştirerek “KADINLAR TİYATROSU”nu kurdu. “KADINLAR DEVLETİ” ve “DÜĞÜN-DERNEK” adlı seyirlik oyunları sahneleyerek unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerimizi,Yerel Belediyelerin katkılarıyla Antalya Seyircisine Ücretsiz olarak sundu. Antalya Muratpaşa, Manavgat ve Serik Belediyesinin düzenlemiş olduğu Ramazan Eğlenceleri organizasyonlarında aktif görev alarak Geleneksel Türk Tiyatrosunun Gölge Karagöz,Canlı Karagöz-Hacivat, Ortaoyunu ve Meddah örneklerini sundu.

2015 yılında gerçekleştirdiği, Vedat SAKMAN - İlhan ŞEŞEN konser organizasyonu ile Antalya’lı müzikseverlerle birlikte oldu.Antalya’daki bazı Meslek Odalarında ve Sendikalarda Kişisel Gelişim,Beden Dili,Motivasyon ve Ekip Ruhu konularında seminerler ve Kurslar düzenledi. 2016 yılında Senaristliğini ve Yönetmenliğini Ergin ÖZENÇEL’in yaptığı “SINIF SINIF” adlı komedi sinema filminin Yapımcılığını üstlendi ve öğrencilerinin bu filmde rol almasını sağladı. Şu anda “3- 4- 9” adlı yeni bir sinema filminin ön çalışmasını gerçekleştirmektedir.

“Sahne Senin” sloganı ile yola çıkan Sahne Sanat, kuruluşundan bu yana Tiyatro,Yaratıcı Drama,Ses ve Nefes Teknikleri, Diksiyon ve Kamera Önü Oyunculuk alanlarında eğitim vermeye devam etmektedir.
İlk Yorumu siz eklemek ister misiniz?

Yorum yapmak için giriş yapınız.