SIKÇA SORULAN SORULAR

Lisans içeriğimiz, internet ve aplikasyon üzerinden çalışabilecek mobil bir yazılımdır. Şirketimizin anlaştığı şahıs ve kurumsal firmaların ürünleri ve hizmetleri, kampanya ve indirimleri hakkında ve ayrıca yerel ve genel konu, faydalı haber ve bilgileri, yeni ürün ve hizmetleri bu program aracılığı ile programı satın alarak kullanan kullanıcılarına iletir. Başlangıç düzeyindeki kullanıcılar sadece üye işyerlerinden alışveriş indirim alma hakkı ile lisans ücreti ödemeksizin kullanabilirler. Satın alınan lisansın kullanım süresi belli bir zaman dilimiyle sınırlı olmayıp üyenin üyelik süresi boyunca devam eder. Lisans bedelini ödeyerek satın alan müşteri mobil GSM şebekesi ile çalışan cihazlarından (internet kullanımına uygun akıllı cep telefonlarına) ve firmanın resmi internet sitesinden kullanmaya başlar.

Ürünün amacı bilinçli bir alışveriş topluluğu oluşturmak ve yeni ve sadık müşteri arayışında olan üyeişyerlerine sadakat sistemlerini kurmaktır.

Tekkart’ın indirim imkanlarından faydalanmak için hiçbir ücret ödemeden sitemiz üzerinden “ücretsiz üye” olabilirsiniz. Üyeliğiniz kayıt işlemi tamamlandığında aktif hale gelecektir. Ancak Tekkart’ı tavsiye ederek, sisteme üyeişyeri kazandırarak ekstra kazanımlar elde etmek istiyorsanız Tekkart’ın ücretli lisans haklarını satın almalısınız.

Sistemde yapılan alışverişlerde üyeişyerlerinin verdiği indirimlerin bir miktarı tekrar müşteriye parapuan olarak yansıtılır ve bu puanlar yine üyeişyerlerinde harcanabilir. Ancak sistem sadece kayıt olanlara hizmet verir.

Lisans bedeli; yazılım programının sözleşme şartlarında kullanımını içerir. Lisanslı kullanıcılar ayrıca bir ücret ödemezler. Sistemi diledikleri an kullanmayı bırakabilirler.

Her alışverişinizde fiş veya fatura almalısınız.

Tekkart üye ve üye işyeri arasında vergi doğuran olay sürecine karışmaz. Nakit, kredi kartı, tekkart veya tekkart puan ile her ne nam altında ödeme yapılırsa yapılsın, üye işyeri fatura veya fişi, hiç indirim göstermeksizin hesaplanan tutardan ödemek zorundadır. İndirim rakamının fatura bedelinden düşülerek işlem yapılmasından doğacak tüm yükümlülük üye işyerine aittir.

Puanlarınızı sistem üyesi üye işyerlerinde alışveriş yapmak suretiyle harcayabildiğiniz gibi hesabınızda biriken puan miktarı belli baremin üstüne çıktığında nakit olarak ta edinebilirsiniz.

a. Üye, alışverişini yapar.
b. Toplam ödeme bedelini nakit veya kredi kartıyla yapar.
c. Üye işyeri toplam bedel üzerinden fatura veya fişi üyeye verir.
d. Üye İşyeri, Tekkart Üyeişyeri portalı üzerinden toplam alışveriş miktarını, alışveriş işleme bölümünde tutar kısmına yazar.
e. Daha sonra üyeden cep telefonu ve şifresini girmesi istenir.
f. Üye girişi yaptığında eğer kendi şifresini kullanmak istemezse “şifre gönder” butonuna basarak tek kullanımlık şifre talep edebilir.
g. Üye şifresini girip tamam dediğinde işlem onaylanır ve üyeye alışveriş bilgi sms’i gider.
h. Eğer üyenin kullanılabilir puanı varsa bu kısımda puan bilgisi ve kullanmak isteyip istemediğini soran bir ekran gelir.
i. Üyenin puanı varsa ve kullanmak isterse buraya tutarı girer ve tamam der.
j. İşlem tamamlanır. Bu süreçte üye cep no yerine Tekkart ID sini de kullanabilir.
k. İşlem tamamlandığı anda bu alışveriş bedeline ait hesaplanan puanlar üye/üyelerin hesabına yüklenecek puan olarak yansıtılır.
l. İşlem sponrası kazanılan puanlar anında yüklenecek puan kısmında görünür. 15 gün sonra bu puanlar üyenin ekranında kullanılabilir puan haline gelir ve üyeye kullandırılır.
m. Üye işyerinin yasal mevzuatı gereği (Benzin vb.) veya verilen indirim oranına bağlı olarak puan hesaplamalarında değişiklikler olabilmektedir.

Evet. Mirasçıların 2 yıl içinde başvurmaları halinde haklarınız kendilerine ödenebiliyor.

Tekkart lisans hakkını satın alıp, kullanmaya başlayan müşterilerimiz talep ederlerse ürünün tanıtımı yapabilir ve başka müşteriler tarafından satın alınmasına yardımcı olabilirler. Böylelikle bu faaliyetleri ile dileyen müşterilerimiz Lisans Kullanıcısı olarak yaptıkları satışlardan dolayı kazanç (komisyon) elde edebilirler. Ve ancak bu müşterilerimiz, program sayesinde tanıtım, bildirim sureti ile puan kazanırlar.

Lisans ücreti ödeyip, kullanımını satın alan müşterilerimiz, isterlerse programımızın kullanım şartlarına ve şirket tarafından önceden belirlenen şekil şartına bağlı olarak sözleşmeye konu olan lisans hakkını yeni müşterilere tanıtarak satın alınmasını sağlayıp, dağıtımına yardımcı olup, distribütör tarzında kendi nam ve hesabına çalışarak Tekkart’ın Standart ve Profesyonel Lisans Kullanıcısı vasfıyla satış yapabilir ve bunun karşılında sözleşmede de yeri olan komisyon ve puan kazanabilirler.

Komisyon ve nakde çevrilen puan (bu bir gelir paylaşımıdır) sürekli vergi mükellefi olmayan müşterilerimiz açısından gelir vergisi tevkifatına tabidir. Şirket bu ödemelerinden ödeme sırasında %10 oranında gelir vergisi tevkif ederek muhtasar beyanname ile vergi dairesine beyan edip ödemesini yapar.

Tekkart yazılımını satın alan lisans kullanıcısı, programı yeni müşterilere tanıtarak satması veya satın almasına yardımcı olmaları karşılığında belli şartlarda ve şirketin belirlediği miktar ve oranda komisyon kazanır. Bu satış ve tanıtımla ilk sattığı müşterilere olan faaliyet ve gayretinin, tanıtım ve eğitim hizmetinin bir meyvesi olarak şirketin önceden belirlediği miktar ve oranlarda komisyon kazanırlar.

Evet. Yasal velinizin onayı ve talebi doğrultusunda 18 yaşın altında iseniz üye olarak Tekkart faydalarından yararlanabilirsiniz.

Tekkart üye işyerlerinin bulunduğu bütün şehir ve merkezlerde Tekkart hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.